ČAPEK

Česká asociace pétanque klubů
Fédération Tchèque de Pétanque

ČAPEK, Zátopkova 100/2, p.o.box 40, 160 17 PRAHA 6, tel.: +420-603-548 128,
e-mail: czech.petanque@wo.cz
bank.účet: Česká spořitelna, Dlouhá ul., Praha 1 č.ú. 1937039339/0800
http://petanque.cstv.cz/

 

Pokud Vás již nebaví hrát pétanque jen se svými přáteli a známými, chcete se poměřit i s jinými hráči,  případně se chcete zúčastnit turnajů seriálu Mistrovství republiky, které pořádá ČAPEK, založte si pétanque klub.

 

Váš nový klub můžete založit jednoduše, dodržíte-li následující postup:

na Civilně správní úsek Ministerstva vnitra (adresa: CSÚ MV ČR, U obecního domu 3, 112 20 PRAHA 1) zašlete stanovy Vašeho klubu ve dvou kopiích (běžné stanovy sportovních organizací) společně se žádostí o registraci organizace podepsanou třemi osobami (u každé uvést bydliště a rodné číslo). Do stanov nezapomeňte uvést přesnou adresu sídla klubu!!! Zhruba do 10 dnů Vás zaregistrují, pošlou Vám zpět Vaše orazítkované stanovy, a je to! Potom si na Okresním statistickém úřadě vyřídíte IČO, pak bankovní konto (není podmínkou).

A potom   nám   pošlete kopii orazítkovaných stanov z MV, kopii ”IČA”, stručnou žádost o přijetí do ČAPEK, seznam členů (jméno, rodné číslo, datum narození, bydliště) s jednou fotografií od každého na licence a ..... a to je vše. Po zaplacení jednorázového poplatku 3000 Kč za klub (tato suma je odvozená od poplatku, který musíme ročně posílat mezinárodní federaci, jíž jsme členem) budete prakticky okamžitě přijati do ČAPEK se všemi právy a povinnostmi. S tím, že se budete moci účastnit všech turnajů, kromě už rozehraného mistrovství ČR. Připomínám, že v dalších letech klub platí ročně do společné pokladny 200 Kč za člena (minimálně však 1000 Kč).

Pozor!!! Pokud už nějakou organizaci máte (Sokol, Skaut, Pionýr, TJ, Včelaři, Zahrádkáři, Chataři apod.) a pokud Vaše stanovy nevylučují členství v jiných organizacích (jako je ČAPEK) celý problém s ministerstvem a spol. Vám odpadá. Stačí poslat žádost nám na ČAPEK.

Další informace včetně kalendáře turnajů najdete na našich www stránkách. Těšíme se, že co nejdříve rozšíříte řady českých koulařů sdružených v ČAPEK.  Budete vítáni. 


zpět na hlavní stránku